info@mavion.com.tr +90 312 911 36 10

LOX (Oxy-Reduction) – Yangın Önleme

 

Yangın Geçirmez (Fire-Proof) Atmosfer 

Yanma, maddenin ısı ve oksijenle birleşmesi sonucu oluşan kimyasal bir olaydır. Yanma olayının oluşabilmesi için yanıcı madde, ısı ve oksijenin bir arada olması gerekir. Havada bulunan oksijen seviyesi %16 nın altına düşerse yanma gerçekleşmez.
 

Veri merkezi projelerinde ve diğer kritik binalar için önerdiğimiz FX Prevent ürünleri "yangın-geçirmez" atmosfer yaratmak için, kontrollü bir azot kaynağı yoluyla koruma alanındaki oksijen miktarını azaltır. 

  • Kullandığımız LOX (Oxy-Reduction) Yangın Önleme Sistemi, piyasada üretilen yangın önleme sistemleri arasında en etkili yöntemle ortamdaki oksijen miktarını azaltan bir sistemdir.
  • FX Prevent, yaygın olarak kullanılan PSA (Pressure Swing Adsorption) sistemlerinde enerji kazancı sağlamak amacıyla tamamen yeni bir HP-PSA (High Performance Pressure Swing Adsorption) sistemi tasarlamıştır.
  • Piyasada çoğunlukla kullanılan PSA teknolojilerine göre, HP-PSA teknolojisi % 30' un üzerinde enerji kazancı sağlar. Membran - tabanlı sistemlerde ise, bu enerji kazancı % 50' ye erişebilmektedir.