info@mavion.com.tr +90 312 911 36 10

Kabin ve Soğuk Hava Koridoru Çözümleri

 

 Veri Merkezlerinde sıklıkla karşılaşılan sorunlardan birisi, ortamın etkin soğutulmasına rağmen sunucu kabinlerinin etkin bir şekilde soğutulamamasıdır.

MaviOn olarak sunduğumuz çözümler, projelerdeki bütün değişkenler göz önünde bulundurularak uygulanmaktadır. Konusunda uzman ekibimiz ile sunucu kabinlerinin konumlandırılacağı ortamlarda soğuk ve sıcak havanın akışı ile ilgili tasarımlar yapılmaktadır. Bu tasarımların ışığında, uygun sunucu kabinleri ve iklimlendirme sistemleri seçilerek, sistem sunucularının soğutulması sağlanmaktadır.

Bu sayede, sistem sunucuları ile ilgili uzun vadede yaşanacak sorunların önüne geçilmekte, buna bağlı olarak sistem odalarının bakım-onarım maliyetlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

 

Uygun İklimlendirme Sistemlerinin Seçimi

 

 

 Sunucu kabinlerinden yayılan sıcak hava, klimalar vasıtasıyla etkin bir şekilde soğutularak; sistem odası içerisinde verimli bir  soğutma döngüsü oluşturulur.

 


Uygun Sunucu Kabinetlerinin Seçimi

 Kullanılan kabinet sistemlerinin seçimi sunucuların soğutulmasında önemli faktörlerden birisidir.

 

 

 

  

 

 Veri merkezinde çözüm olarak önerdiğimiz çoklu kabinetler, hem sunucu odalarında yerden tasarruz ederken hem de modüler yapısı ile sunucu raflarındaki kablolar daha etkin bir şekilde yönetilir. 

 

 2'li, 3'lü, 4'lü kabinet sistemleri bütünleşik yapısı ile yanyana konumlandırılmış tekli sunucu kabinlerine göre daha dar alanlarda, daha fazla sunucu kullanmanıza yardımcı olmaktadır.